Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Подружній діалог – шлях до вирішення конфлікту або щаслива родина – любов, віра, підтримка Надрукувати
  17.11.2009
  14-15 листопада 2009 року в Києві пройшов ІІ Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

  Метою програми "За збереження родини" є зміцнення інституту сім'ї шляхом формування у молодих родин успішних моделей сімейного життя та міжособистісних відносин, що ґрунтуються на діалозі, взаєморозумінні та повазі один до одного шляхом проведення навчальних семінарів, наданні сприяння в спілкуванні та взаємній підтримці у формі сімейних клубів.

  Учасники приїхали на ІІ Конгрес молодих родин із різних регіонів України. В основному це були сімейні пари, які були найактивнішими під час регіональних семінарів «За збереження родини», що проводилися у жовтні-листопаді 2009 р., зокрема, у Чернігівській, Хмельницькій, Полтавській, Кіровоградській областях і АР Крим.

  З привітальним словом виступив Голова НДЛМ Павло Вікнянський. На важливості проведення подібних заходів наголосив Констянтин Захаренко, директор Департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Мінсім'ямолодьспорту. Володимир Крутько, член правління НДЛМ, фундатор програми «За збереження родини», розповів про історію виникнення програми. Координатор програми «За збереження родини» Юлія Краєва, яка займається програмою вже третій рік, продемонструвала за допомогою презентації фото-звіт проведених регіональних семінарів у 2009 році.

  Модераторами виступили відомі експерти, науковці та представники духовних кіл. Зокрема, президент Всеукраїнського благодійного фонду "Сім'я", відповідальний за приготування молоді і наречених до подружнього життя при Головному управлінні у справах сім'ї та молоді КМДА Адріан Буковинський; практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, декан факультету психології Київського інституту бізнесу і технологій Людмила Гридковець та священник УГКЦ, кандидат філологічних наук Петро Жук.

  Після жвавого обговорення у групах відбулася заключна частина, на якій знову зібралися всі учасники та гості ІІ Конгресу молодих родин. Було презентовано результати дискусій на кожну тему.

  Петро Жук, який висвітлював актуальне питання «Приготування до подружнього життя», акцентував увагу на непідготовленості до подружнього життя молодих людей. Вони задумуються більше над організацією весілля, ніж про спільне сімейне життя.

  З часом подружжя зіштовхується з реальністю і не завжди вистачає терпіння і підготовки для подолання труднощів, які виникають. Тому саме завдяки таким семінарам, майбутнє подружжя може отримати корисну інформацію, як можна уникнути цього. Нині на Львівщині діють підготовчі курси до подружнього життя - і є позитивний результат: рівень розлучень знизився вдвічі.

  Адріан Буковинський в ході обговорення теми «Покликання бути чоловіком і жінкою у родині» зазначив, що на першому плані завжди має бути родина, на другому - діти і батьки, а потім кар'єра і фінансовий стан. Основою щасливої родини є любов, віра і підтримка. А конфлікти в родині виникають через те, що люди по різному реагують на конкретну ситуацію. «Легше порахувати волосся на голові людини, ніж почуття у її серці» (Августин Блаженний). Шляхом до вирішення конфлікту є подружній діалог - спільна спокійна тривала розмова і відчуття Божої благодаті посеред сім'ї.

  Людмила Гридковець, яка модерувала тему «Народження дітей - запорука гармонійних стосунків у родині», наголосила на тому, що діти - то дар Божий, це плід любові чоловіка і жінки, так само як і плід любові поета є вірш. Також було надано багато професійних корисних порад щодо гармонізації взаємовідносин між чоловіком і жінкою та щодо виховання дітей у сім'ї.

  Учасники Конгресу прийшли до висновку, що всі негаразди, непорозуміння в сім'ї виникають на основі небажання почути один одного, поступитися своїми принципами, піти назустріч. А шлях до вирішення проблем, які виникають на підґрунті непорозумінь - це подружній діалог. Наслідком є підживлення подружньої любові, покращення порозуміння в подружжі, відкриття дверей своїх сердець одне одному.

  Під час заходу була поширена цікава та корисна інформаційно-методична збірка "За збереження родини. Актуально!".

  По закінченню заходу була за основу прийнята Резолюція, яка буде подана до відповідних органів влади (Резолюція додається).

  Звантажити проект резолюції >>> [MS DOC, 23 кБ]

  Враження учасників ІІ Конгресу молодих родин:

  Скрипник Оксана (м. Конотоп, Сумська обл.): "Я вдячна організаторам за проведення ІІ Конгресу молодих родин, адже насправді це велика справа, так як даний захід був сповнений стовідсотковим позитивом! У мене після Конгресу навіть стосунки з чоловіком змінилися, на багато речей ми дивимося вже зовсім по-іншому. Дуже хочу, щоб такий захід відбувся в нашому місті, так як знаю багато сімей, яким би не бракувало відвідати подібний «урок» по створенню сім'ї (наголошую, саме створенню), тому що одне таке заняття змінює світогляд. Я щаслива, що ви мені допомогли зрозуміти такі, на перший погляд, прості, але такі важливі речі."

  Ступакова Вікторія (м. Конотоп, Сумська обл.): "Мне очень понравилось и всем тоже! Я думаю, если это развивать, то разводов будет меньше, а если ввести это в образование, то это будет новое поколение: семья - это самое главное для человека, а если она построена на правильных принципах, то оно будет передаваться из поколения в поколение. Отсюда вытекает, что будет меньше насилия, проблемной молодежи, абортов, наркотиков, алкоголиков, криминала... Так что нашему городу и молодежи это точно надо!"

  Бутко Наташа (м. Конотоп, Сумська обл.): "Я просто вражена від заходу! Надзвичайно вдячна організаторам. Вони роблять по-справжньому велику справу. Дуже хотілося б, щоб Конгрес був у нашому місті. Я працюю в школі, і знаю, наскільки важлива повноцінна сім'я. Вдячна тренерам, вони виклались сповна! Навіть чоловік (від якого інколи і слова витягти неможливо) у захваті! Я просто вдячна!"

  Крутько Марина (м. Київ): "Дякую за запрошення на захід. Дуже цікаво і повчально. Я була на сесії, яку вела пані Людмила. Спочатку я її слова сприймала, можна сказати, "вштики", вбачаючи в її словах ґендерні нотки. Далі стало зрозуміло, що все ок. Маю вже певний досвід, але тут почула для себе багато практичних порад. Також планую сходити на зустрічі, які пані Людмила проводить для молоді. Як ділились враженнями учасники, такі проекти вони реалізовують лише за підтримки Мінсім'ямолодьспорту і то, лише 1 раз на рік. І тут велику роль відіграє фінансова підтримка. А ми чомусь забуваємо, що такі проекти можна проводити навіть "матеріальними" зусиллями самих учасників, за мінімальні внески кожного, не очікуючи лише підтримки міністерства - бо такі проекти нам потрібні частіше, щоб наша молодь і уже існуючі подружжя зростали морально, духовно і "соціально".

  Дивитись фотогалерею >>>

  Юлія Гальчук, Волошиненко Наталія

   
     
  Рейтинг@Mail.ru