Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Як зберегти молоду сім’ю? Надрукувати
  14.01.2009
  У Києві відбувся перший в історії України Конгрес молодих родин, що є фінальним заходом великої програми «За збереження родини», проведеної Народно-демократичною лігою молоді (НДЛМ) за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, за співучасті Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського. «У нашій країні основою суспільства є родина, тож негативні явища, які присутні в родинних стосунках, великою мірою проявляються в суспільному житті, – сказав на відкритті форуму голова НДЛМ Павло Вікнянський. – Нині такого негативу накопичилося чимало: переривання традицій духовності, насильство, безвідповідальне батьківство, аборти, сексуальна розбещеність, інфантильність тощо. Такі чинники призводять до руйнації самого інституту сім’ї, а отже ставить під загрозу національну безпеку держави».

  Потрібен діалог

  Що треба робити для подолання такої вкрай загрозливої ситуації, й обговорювали учасники згаданого вище проекту, котрі по завершенню роботи винесли спільну резолюцію, адресовану законодавчим, державотворчим службам України, громадським, суспільним і релігійним організаціям, широкому загалу простих громадян. У резолюції зокрема наголошується на тому, що в Україні постійно зменшується кількість населення, яке є одним із рушійних сил суспільного й економічного розвитку. Зменшення населення, зниження рівня освіти та свідомості в довгостроковій перспективі ставить під серйозну загрозу розвиток і навіть саме існування держави. Тож перспективна державна політика має передусім спрямовуватися на зміцнення інституту сім’ї, на цінностях поваги особистості, її внутрішньої свободи при забезпеченні належного економічного розвитку. Слід активізувати суспільну діяльність, вважають учасники Конгресу, для зміцнення культурно-духовних цінностей, для підготовки молоді до сімейного життя через діалог і соціальну та психологічну підтримку, а також для надання практично-методичної допомоги українським родинам. На форумі було поширене унікальне видання – інформаційно-методичну збірку «За збереження родини. Проект у дії», яку було підготовлено в рамках згадуваної програми, що тривала в регіонах України чотири роки (автор проекту – голова ВМГО «Студентська республіка» Володимир Крутько).

  Історія проекту
  Коли Володимир Крутько очолював Полтавську обласну організацію НДЛМ, там була молода родина активістів, у якій почалися великі проблеми. Це відобразилося на роботі організації: протягом півроку всі її члени були втягнуті в конфлікт. І тоді Володимир, з його слів, зрозумів важливість здорових родинних стосунків для суспільства й почав ретельно цікавитись цією темою. Познайомився з отцем Максиміліаном, який займався цією проблемою в харківській Католицькій церкві кілька років поспіль. Він і познайомив Крутька з рухом сімей, які проводили сімейні семінари та підтримували стосунки між собою. Полтавські НДЛМівці за допомогою отця провели семінари у себе в області, і вони виявилися доволі успішними. Коли ж Володимир став головою Всеукраїнської НДЛМ, то реалізував програму на всеукраїнському рівні. Це також удалося. Учасники семінарів відзначають, що тренінгові зустрічі з фахівцями допомагають їм краще розбиратися в природі сварок, які виникають у подружньому житті, розуміти одне одного, поважати думку своєї половини тощо, тому такі заходи слід проводити частіше і для більшої кількості сімейних пар. Цікаво, що серед учасників семінарів за роки існування проекту не сталося жодного розлучення. Водночас середній відсоток розлучень в Україні за часи незалежності становить 54,8% від загальної кількості одружень.

  Практична користь
  – Я працюю інструктором-вихователем у дитячому центрі розвитку, – ділиться набутим досвідом голова обласного осередку НДЛМ на Львівщині Олена Огородник. – Із чоловіком виховуємо доньку. Після семінарів зрозуміли, що діти потребують величезної уваги, бо якщо дитина не отримала від батьків, інших членів сім’ї достатньо любові у своєму ранньому житті, вона може згодом стати злодієм чи вбивцею. Тому закликаю батьків присвячувати якомога більше часу своїм кровиночкам.
  На таких семінарах родини дізнаються багато важливої в повсякденному житті інформації. Її надають висококласні фахівці – психологи, лікарі, педагоги, юристи, соціологи. Зокрема про те, як упливає кар’єра на стосунки в родині (одна з найгостріших тем), про проблеми абортів (за образним виразом В. Крутька, аборти останнім часом знищили населення цілої країни), про шлюб – цивільний, зареєстрований чи церковний, про насильство в сім’ї, матеріально-економічні важелі тощо. Велика увага приділяється психологічним основам подружньої гармонії. Як сказала кандидат психологічних наук Людмила Гридковець, котра викладає на семінарах, «якщо ти зробив зло одній людині – чоловікові, жінці, дитині, то ти зробив зло всьому світу».

  Кохання править світом
  Що може стати запобіжником катастрофічних непорозумінь між подружжям? «Тільки кохання, – стверджує о. Адам Добжинський, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського, – бо кохання – це фундамент сім’ї, а його сьогодні страшенно не вистачає, звідси й криза в родинах. Сім’я – це величезна відповідальність обох її дорослих членів, яку не можна перекласти ні на кого іншого. Виховуйте одне одного, а таїнство шлюбу – від Бога».

  Лариса Білякова


  Джерело: Україна сьогодні
   

   
     
  Рейтинг@Mail.ru