"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Студреспубліка–2012: втілення спільної мрії
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі «Сонечко» (АР Крим, поблизу Євпаторії) відбувся фінал Міжнародної програми «Студентська республіка-2012». Проект проходив 14-й раз. Тема фіналу - «Україна моєї мрії».
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
Визначилися всі фіналісти Ліги КВН "Волинь"
18 березня в Луцькому палаці культури відбулась остання півфінальна гра Ліги КВН "Волинь". В боротьбі за дві путівки до фіналу боролись 5 команд: "Термінал Б" Бориспіль, "Оптом дешевше" Тернопіль, "Аж2о" Луцьк, "ТоргашиЖ" Київ, "Наслідки політехніки" Львів.
Розрізнених ніхто не почує!
Лідер Студреспубліки і НДЛМ Павло Вікнянський закликав організований молодіжний рух до консолідованих дій щодо спільних питань, які треба відстоювати перед державою, враховуючи прихід нової владної команди. Механізмом для лобіювання та впровадження узгодженої політики має стати, на його думку, реформований і потужний Український молодіжний форум.
Студреспубліка - центр розумової активності
У зимовій грі за темою «Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські структури та політичні партії нового типу)» взяли участь із півсотні найкращих, найрозумніших і найактивніших представників із усіх куточків України!
Драматичний фінал КВН Студліги Луцька
Вчора, 3 березня в Центрі культури і дозвілля ВНУ ім. Лесі Українки розіграли четвертий Кубок ректора цього вишу. В нинішньому сезоні цей почесний трофей був і головним для "Студентської КВН ліги Луцька", яка відбувалась на базі ВНУ. Організована Студентською радою ВНУ, Лігою КВН "Волинь" та ВОО НДЛМ.
Визначився володар Кубку Луцька з брейн-рингу
Переможцем розіграшу «Кубку Луцька із брейн-рингу» стала команда «Наутілус» із біологічного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки.
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • За збереження родини! Надрукувати

  У щорічному звіті ООН за 2000 рік у частині, присвяченій Україні, передбачається, що до 2050 року при збереженні теперішніх тенденцій динаміки демографічної росту населення нашої країни може зменшитися на 40%. В той же час прогноз характеру відтворення населення, здійснений Інститутом демографії і соціальних досліджень національної академії наук спільно з Держкомітетом України, показує, що чисельність її населення найближчими роками і далі скорочуватиметься у наслідок зниження протягом останніх 15 років рівня народжуваності і зростання смертності і може скоротитися до 35 млн. осіб у 2050 році. Питома вага населення молодше працездатного віку знизилась з 23% в 1995 р. до 15,4% в 2005 р., а молодь, як відомо, є основним джерелом поповнення населення в працездатному віці.

  Більшість підлітків розглядають шлюбні відносини архаїчним відголосом минулого. Думка про те, що “не сподобалось – розведемось” набуває свого поширення в молодіжному середовищі. В свою чергу невміння та небажання будувати відносини з партнером, вирішувати конфліктні ситуації та йти на поступки призводить до чисельних розлучень. І, хоча багато хто знов одружується, “жертвами” невдалого сімейного досвіду стають діти. Поширеність громадянських шлюбів негативно впливає на відповідальність молодих людей один перед одним.

  Експерти називають серед головних причин конфліктних ситуацій, що виникають в сім’ях, такі, як нестабільність з роботою, відсутність нормального житла, психологічну непідготовленість до створення сім’ї.

  Ще одним чинником, що впливає на динаміку демографічного зросту, збільшуючи його негативну складову, є розповсюдження такого явища, як аборти. Наприклад, за даними Держкомстату найбільшими лідерами за кількістю абортів є Донецька та Закарпатська області. В середньому, проведення абортів зменшує народжуваність в Україні вдвічі. Крім того, дане явище в свою чергу породжує, ще ряд негативних факторів – пост-абортний синдром у жінок, що погіршує морально-психічне та фізичне здоров'я членів родини; сприяє менш відповідальному ставленню, зокрема молоді, до сексуальних відносин; нівелювання цінності людського життя. Наслідками аборту, крім того, є виникнення безплідності внаслідок розвитку різноманітних хвороб, що є додатковим чинником зменшення народжуваності. Причинами абортів часто є неблагополучні сім’ї.

  Така, вкрай небезпечна ситуація ставить під загрозу національну безпеку держави, оскільки населення є одним із факторів економічного виробництва. Зменшення трудових ресурсів в довгостроковій перспективі ставить під серйозну загрозу економічний розвиток, а отже й існування держави.

  Тому програма “За збереження родини” спрямована на зміцнення сімейних цінностей, підготовку молоді до сімейного життя, соціальну та психологічна підтримку, виховання молодих сімей налагодження сімейних стосунків через виховання культури поведінки в сім’ї, на запобігання та подолання стресів і конфліктних ситуацій в сім’ї, а також надання практично-методичної допомоги родинам.

  Вже 5 рік поспіль наша організація реалізує дану програму. Так, з учасників семінарів “За збереження родини” ще жодна сім‘я не розпалася. Учасники відзначили, що ці семінари допомагають з’ясувати причини сварок, які виникають у подружньому житті, зрозуміти один одного і тому такі семінари треба проводити частіше і для більшої кількості сімейних пар. Вони допомагають зміцненню родини. Врахувавши позитивні відгуки, НДЛМ прийняла рішення реалізувати програму “За збереження родини” і в цьому році.

  Мета програми:

  Зміцнення інституту сім’ї шляхом формування у молодих родин успішних моделей сімейного життя та міжособистісних відносин, що ґрунтуються на діалозі, взаєморозумінні та повазі один до одного шляхом проведення навчальних семінарів, наданні сприяння в спілкуванні та взаємній підтримці у формі клубів сімейного спілкування.

   

  Цільова група, на якуспрямовано програму:

  Цільовою групою проекту є молоді громадяни України віком від 17 до 35 років, в першу чергу, молоді сім’ї, студентські сім’ї, молоді сім’ї з дітьми.

  Завдання програми: 
  1. Проведення шести семінарів-тренінгів для сімейних пар із залученням 15 сімей-учасниць та 7 тренерів.

  2. Підтримка сімейних клубів спілкування.

  3. Пошук партнерів, молодіжних громадських організацій, які виявлять бажання співпрацювати спільно у програмі, а також співпраця з тренерами в даній галузі, обміни досвідом сімейного життя.

  4. Видання збірки з враженнями учасників, розповідями про їхнє сімейне життя, мудрі поради тим, хто тільки збирається поєднати свої долі.

  5. Створення спеціальної веб-сторінки “Клуб сімейного спілкування”, де сім’ї могли б ділитися цікавою й корисною інформацією, спілкуватися в чаті та форумах.

  Очікувані результати від реалізації проекту програми:

  Планується, що пройдуть навчання 180 потенційних активістів, які в ході реалізації проекту будуть проводити роботу в регіонах, що надасть змогу започаткувати сімейні клуби спілкування, спрямовані на зміцнення та популяризацію сімейних цінностей, що в свою чергу сприятиме зміцненню інституту сім’ї, покращенню демографічного стану в Україні. Буде створено спеціальну веб-сторінку “Клуб сімейного спілкування”, де сім’ї ділитимуться цікавою й корисною інформацією, спілкуватимуться в чаті та форумах. 

  Контактна інформація:

  Олександр ЩЕРБА, координатор проекту "За збереження родини"

  Тел.: (0) 44 529 13 75 - центральний офіс НДЛМ,
  Моб.: (0) 63 267 44 90

   

  Проект підтримано Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту.

  Звантажити Анкету сім’ї на участь у семінарі для подружніх пар „За збереження родини” >>> [MS DOC, 190,4 кБ]

  Дивитись:
  • Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної програми підтримки сім'ї на період до 2010 року" >>>
  • Загадка «единой плоти» или попытка задуматься о христианском браке >>> [121,2 кБ]
  • Інформаційно-методична збірка "За збереження родини. Проект у дії" (2008 рік) >>> [PDF, 3,8 МБ]

  Реалізація проекту у 2013 році:

  • "За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям >>>
  • Фотогалерея проекту 2013 року >>>
  • "За збереження родини" – за щасливе сімейне життя >>>
  • Резолюція Конгресу молодих родин у рамках програми "За збереження родини" у 2013 р. >>>

  Реалізація проекту у 2010 році:

  • Конгрес молодих родин у Києві >>>
  • Фотогалерея ІІI конгресу молодих родин >>>

  Реалізація проекту у 2009 році: 

  • Подружній діалог – шлях до вирішення конфлікту або щаслива родина – любов, віра, підтримка >>>
  • Фотогалерея ІІ конгресу молодих родин >>> 
  • Резолюція ІІ конгресу молодих родин >>>
  • Думки про родину >>>
  • "За збереження родини" у Полтаві >>>
  • Відносини без агресії або ненасильницьке спілкування в родині >>>
  • Кохання - запорука щасливої родини >>>
  • Нема межі любові >>>
  • Кохайте та будьте коханими >>>
  • Треба любити жити, а не любити терпіти! >>>

  Реалізація проекту у 2008 році:

  • На сторожі інтересів української сім'ї >>>
  • Конгрес молодих родин >>>
  • Як зберегти молоду сім’ю >>>
  • Резолюція Конгресу >>>
  • Приємна новина семінару "За збереження родини" на Волині >>>
  • Гарна родина – добробут України >>>
  • Щаслива сім'я - запорука могутньої держави >>>
  • Традиції в сім’ї відіграють важливу роль >>>
  • У Сімферополі пройшов семінар «За збереження родини» >>>
  • У Кіровограді відбувся тренінг-семінар “За збереження родини” >>>
  • Фотогалерея проекту "За збереження родини" 2008 року >>>

  Реалізація проекту у 2007 році:

  • В Харкові відбувся семінар "За збереження родини" >>>
  • В Кіровограді пройшов семінар „За збереження родини” >>>
  • На Львівщині відбувся тренінг-семінар "За збереження родини">>>
  • У Львові, Житомирі, Києві пройшли семінари >>>
  • Фотогалерея проекту "За збереження родини" 2007 року >>>
  • Інформаційно-методична збірка "За збереження родини" >>> [PDF, 2.18 Mb]
  Особлива думка:
  • Про стосунки в партнерському союзі між чоловіками >>>
  • Чи є у нас ще родина? >>> [12,8 кБ]

   
     
  Рейтинг@Mail.ru